Home Fragrance

75 Products
Filter
sort Recommended has been applied
  • Reed diffuser - Neroli Musk
    -20% in the app

    Reed diffuser

    24,99 €

  • Cloche-lid scented candle - Neroli Musk
    -20% in the app
  • Cloche-lid scented candle - Cedarwood Pepper/Patchouli Vetiver/Rose Geranium
    -20% in the app
  • A rectangular product box is standing upright, showcasing its front and left side. Its front displays the "PATCHOULI FIELD" branding and product details, while the visible side lists the scent notes. To the right, a frosted glass candle jar is positioned, containing light-coloured wax and featuring "PATCHOULI FIELD" on its front.
    -20% in the app
  • Scented candle in glass holder - Warm Woods/Vanilla Patchouli/Cashmere Cloud
    -20% in the app
  • Frosted-glass scented candle - Salt Ritual/Patchouli Field/Hinoki Woods/Lavender Mist
    -20% in the app
    125 g | 63,92 €/1 kg
  • A scented candle in a frosted amber-brown glass holder stands beside its matching brown cardboard gift box, both facing forwards. The candle holder and the two-piece box feature minimalist labels with the text "WARM ESPRESSO" printed in a clean black font.
    -20% in the app
  • Scented candle in glass holder - Warm Woods/Vanilla Patchouli/Cashmere Cloud
    -20% in the app
  • Scented candle in glass holder - Pumpkin Spice/Warm Espresso/Matcha Latte
    -20% in the app
  • Reed diffuser - Spiced Latte/Cashmere Cloud/Lily Of The Valley/Apple Blush
    -20% in the app

    Reed diffuser

    12,99 €

  • Reed diffuser - Sublime Patchouli/Winter's Eve/Vintage Woods/Crisp Cotton/Sage Serenity
    -20% in the app

    Reed diffuser

    15,99 €

  • A black glass dropper bottle is standing upright, facing front, displaying a white rectangular label with the black text "CRISP COTTON" and "SCENTED OIL". The bottle features a black screw-on cap integrated with a rubber bulb dropper.
    -20% in the app

    Scented oil

    7,99 €

    30 ml | 266,33 €/1 l
  • Cloche-lid scented candle - Patchouli Vetiver/Cedarwood Pepper/Rose Geranium
    -20% in the app
  • Reed diffuser - Cedarwood Pepper/Fig Leaves/Rose Geranium/Patchouli Vetiver
    -20% in the app

    Reed diffuser

    19,99 €

    100 ml | 199,90 €/1 l
  • A red glass fragrance diffuser stands upright, featuring a cylindrical red glass bottle with a white paper label wrapped around the centre and a light-coloured pinewood collar around its neck. Five wooden reeds extend upwards from the top opening and fan outwards.
    -20% in the app

    Reed diffuser

    15,99 €

  • Two-wick scented candle - Sublime Patchouli/Vintage Woods/Crisp Cotton/Yuzu Blossom/Sage Serenity
    -20% in the app
  • Reed diffuser - Lemon Verde/Sequoia Santal/Vanilla Patchouli
    -20% in the app

    Reed diffuser

    14,99 €

  • Reed diffuser - Vintage Woods/Sublime Patchouli/Winter's Eve/Crisp Cotton/Sage Serenity
    -20% in the app

    Reed diffuser

    15,99 €

  • Reed diffuser - Fig Leaves/Cedarwood Pepper/Rose Geranium/Patchouli Vetiver
    -20% in the app

    Reed diffuser

    19,99 €

    100 ml | 199,90 €/1 l
  • Scented candle in glass holder - Sage Serenity/Crisp Cotton/Vintage Woods/Sublime Patchouli
    -20% in the app
  • Lava stone diffuser set - Rich Mahogany
    -20% in the app
  • Scented candle in glass holder - Vanilla Patchouli/Warm Woods/Cashmere Cloud
    -20% in the app
  • Scented candle in glass holder - Crisp Cotton/Sage Serenity/Vintage Woods/Sublime Patchouli
    -20% in the app
  • A black glass dropper bottle stands upright, facing forward, featuring a minimalist white rectangular label with the text "SUBLIME PATCHOULI" and "SCENTED OIL" printed in black. The bottle is fitted with a matching black dropper cap.
    -20% in the app

    Scented oil

    7,99 €

    30 ml | 266,33 €/1 l
  • Wood-lid scented candle - Sublime Patchouli/Crisp Cotton/Vintage Woods/Sage Serenity
    -20% in the app
  • 3-pack scented cards - Cedarwood Zen/Yuzu Blossom/Velvet Pistachio/Sublime Patchouli/Sundried Linen
    -20% in the app
    3 pcs | 2,66 €/pc
  • Lava-stone diffuser - Rich Mahogany
    -20% in the app
    15 ml | 932,67 €/1 l
  • Two-wick scented candle - Vintage Woods/Sublime Patchouli/Crisp Cotton/Yuzu Blossom/Sage Serenity
    -20% in the app
  • A reed diffuser set featuring a frosted glass bottle, filled with a light-coloured liquid and topped with a light wooden ring, from which several light wooden reeds are extending. Alongside, a rectangular light beige box displays 'PATCHOULI FIELD' vertically, along with scent notes and the 100 ml volume.
    -20% in the app
    100 ml | 199,90 €/1 l
  • Reed diffuser - Cashmere Cloud/Spiced Latte/Lily Of The Valley/Apple Blush
    -20% in the app

    Reed diffuser

    12,99 €

  • Reed diffuser - Sequoia Santal/Lemon Verde/Vanilla Patchouli
    -20% in the app

    Reed diffuser

    14,99 €

  • 3-pack scented cards - Yuzu Blossom/Cedarwood Zen/Velvet Pistachio/Sublime Patchouli/Sundried Linen
    -20% in the app
    3 pcs | 2,66 €/pc
  • Reed diffuser - Crisp Cotton/Sublime Patchouli/Winter's Eve/Vintage Woods/Sage Serenity
    -20% in the app

    Reed diffuser

    15,99 €

  • 3-pack scented cards - Velvet Pistachio/Cedarwood Zen/Yuzu Blossom/Sublime Patchouli/Sundried Linen
    -20% in the app
    3 pcs | 2,66 €/pc
  • Two-wick scented candle - Crisp Cotton/Sublime Patchouli/Vintage Woods/Yuzu Blossom/Sage Serenity
    -20% in the app
  • Two-wick scented candle - Yuzu Blossom/Sublime Patchouli/Vintage Woods/Crisp Cotton/Sage Serenity
    -20% in the app
    582 g | 34,35 €/1 kg

Home Fragrance

Set the mood for your home with our range of home fragrances. Choose from diffusers to place around the home for a subtle hint of scent or go for stronger room sprays and scented candles. Discover reed diffusers in plenty of fresh scents for the bathroom or find musky, deeper scents for the bedroom and living room. Give your hallway a spritz of room spray to welcome guests into your home. Discover sets of diffusers and sprays with your favourite scent or browse our bath and shower accessories.